Regeneracja i malowanie
felg aluminiowych

Czytaj więcej

Regneracja felg Bydgoszcz

Niskiej jakości drogi, uszkodzenia mechaniczne czy po prostu czas powodują niszczenie felg aluminiowych oraz stalowych w każdym aucie, sprawiając że jego wygląd przeciętniej, a wartość spada. Czy oznacza to konieczność kupna nowego kompletu kół? Niekoniecznie, zapozna się z naszą oferta.

Jak zregenerować felgę?

Wystarczy poddać felgi procesowi renowacji. Dzięki szeregu zabiegom można je przywrócić do stanu niemalże fabrycznego, nadając im nowy blask. Kolejnym etapem regenarcji lub renowacji może być zmiana koloru felg i wybór świeżego i nietuzinkowego koloru lakieru do malowania. Koszty prostowania felg i renowacji czasami zbliżają się niekiedy cenowo do zakupu nowego chińskiego zamiennika, ale nie ma nic lepszego niż oryginalna felga z dobrego stopu.

Kupując używane felgi należy zawsze zweryfikować ich stan, należy ocenić czy nie wymagają naprawy w tym również renowacji.

Proces regeneracji i naprawy felg aluminiowych oraz stalowych różni się zarówno techniką naprawy jak i kosztem. Nasz warsztat z Bydgoszczy posiada duże doświadczenie w zakresie prostowania i renowacji felg, działamy na każdym materiale, wyprostujemy każdego alusa. Po procesie naprawy uszkodzeń przygotowujemy felgę do malowania –trzeba pamiętać również, że konieczne przy tym musi być pozbycie się korozji i rdzy, która w przypadku felg stalowych jest nieunikniona. Zalecamy również, aby felgę aluminiową pełną głębokich rys i otarć, przed lakierowaniem uzupełnić szpachlą i wygładzić oraz w razie konieczności spolerować.

Malowanie felg

Każda pełna regeneracja felg kończy się procesem jakim jest malowanie felg. Proces ten dzieli się na kilka bardzo ważnych etapów, który zagwarantuje nam efekt w postaci wytrwałość i efektywności. Malujemy felgi aluminiowe i stalowe metodą proszkową.

Felgi poddawane są następującym procesom:

  • Piaskowanie – mechaniczne oczyszczanie – każdą renowacje felg zaczynamy od dokładnego mechanicznego oczyszczania felgi powietrzem z materiałem ściernym, najczęściej piaskiem, element po tym procesie jest wolny od rdzy i brudu
  • Chemiczne oczyszczanie – aby powierzchnia była odpowiednio przygotowana do procesu lakierowania, odtłuszczona i wolna od brudu felga poddana jest procesowi oczyszczania chemicznego
  • Nałożenie podkładu – na czystą nawierzchnię nakładamy kilka cienkich warstw lakieru podkładowego, który ułatwi proces malowania felgi, dzięki zastosowaniu szybkich, krótkich ruchów dochodzimy do wszystkich zakamarków tworząc równą warstwę
  • Nałożenie farby w postaci proszku – lakiernictwo proszkowe polega na nanoszeniu farby w postaci proszku na elementy metalowe. Następnie pomalowane elementy są nagrzewane do temperatury 140-200oC, w rezultacie czego farba proszkowa ulega stopieniu. Otrzymywana powłoka dzięki swojej grubości znakomicie maskują niedokładności obróbki mechanicznej
  • Nałożenie warstwy lakieru – aby utrwalić nałożoną farbę i wzmocnić efekt regeneracji felgi, ostatnim procesem jest nałożenie lakieru. Uzyskana powłoka lakiernicza w dużym stopniu jest odporna na korozję, zmienne warunki atmosferyczne, chemikalia (sól drogową) i uszkodzenia mechaniczne.

Niezależnie od materiały wykonujemy pełen proces renowacji felg. Posiadamy doświadczenie w regeneracji i malowaniu felg od 13 do 22 cali zarówno dla samochodów jak i motocykli. Zapraszamy do naszego warsztatu w Bydgoszczy na ulicy Widok 95. Wykonujemy wycenę każdej naprawy. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem i narzędziami. Zadbaj o swoje ulubione alusy.

Potrzebujesz usługi korekty i polerowania lakieru lub założenia powłoki ceramicznej? Skorzystaj ze stron naszego partnera Clean Cars.

Jak do nas dotrzeć? Wskazówki dojazdu

Jadąc od strony centrum (ul. Nakieska) proszę skręcić w lewo na wysokości stadionu Gwiazda, w ul. Widok. Warsztat, w którym wykonujemy naprawy znajduje się na ulicy Widok 95, przedostatni budynek po lewej stronie, przy samym lesie (końcówka drogi nieutwardzona).

Zakład naprawy felg znajduje się przy miejscu mojego zamieszkania, więc po wcześniejszym kontakcie telefonicznym, istnieje możliwości dostarczenie felg w dowolnych godzinach, nawet późnowieczornych, a także w weekendy.

Po przybyciu na miejsce proszę o upewnienie się, że dotarli Państwo do właściwego warsztatu.